Jola a Miloš, červenec 2017

Sotva jsem vystoupila ve Vrbici z auta a už jsem byla na prohlídce sklípku u nevěstina dědečka vínokněžníka a držela v ruce sklenku. 

My fotografové milujem kontrasty. Mám je ráda nejen obrazem, ale i duchem. Proto tuhle svatbu považuju za jednu z nejhezčích, u kterých jsem mohla být. Moderní luční styl se potkal s moravskou vesničkou a všemi jejími obyvateli, vinnými sklípky a dechovkou. Korunu všemu dodával sál místní sokolovny ve stylu socialismu s venkovskou tváří, který bravurně dozdobila armáda šikovných kamarádek.

Večer před svatbou jsem se zašla kouknout do kostela na zkoušení písní ke svatebnímu obřadu. A akorát jsem se minula s cellistou, který byl ve Vrbici na dovolené, zaslechl při procházce zpěv, přišel a nabídl se, že si zítra přijde zahrát a tak se taky stalo. My fotografové milujem náhody.

Celý den se nesl v duchu obří lásky J&M, jejich rodiny a blízkých, hektolitrů skvělého vína (ach ty svatby vinařských rodin), v nejlepším slova smyslu lidové muziky a zábavy. Jola vypadala trochu jako luční víla a trochu jako královna žní. Na slavnostní průvod ke kostelu sv. Jiljí zvídavě koukali sousedi. 

Večer jsme se s Jolou a Milošem prošli mezi krásnými kulisami večerní vesničky a strávili snad hodinu na posekaném poli při takovém západu slunce, za který vám každý fotograf utrhne ruce. 

My fotografové milujem Moravu!

Tohle víno není žádná řadová lahev, ale proslulý šampion Hibernal 2016. Já o vínech vím tužku, ale tohle bylo teda vážně parádní a hlavně byl parádní ten pocit, že se otevírá a nalévá něco moc vzácného.

Když už jsem přerušila tok fotek, řeknu vám ještě něco o čepení, které je zachycené na konci. Děje se na konci svatebního dne a je to moravská tradice. Za zpěvu písničky Ej od Buchlova jsou ženich s nevěstou převlečeni zpívajícími svatebčany do pracovního; nevěsta se loučí s rodinou a odchází se svým milým do nového života. A někdy je to vážně doják.

šaty nevěsty / bride's dress: Tereza Turková Make-up: Barbora Svrčková květiny z / flowers by Loukykvět kytice, květinové čelenky, květinová výzdoba / Bouquet, headpiece & flower table decoration: theminimalistgirl

Using Format