Jakým stylem fotíš?

Je pro mě osobně i profesně příjemnější na svatbě působit jako něčí kamarádka s foťákem a být oslovovaná jako Bára než paní/slečna fotografka.  Fotím celý den, nejen ty zlomové momenty, ale i všechen čas mezi nimi. Svatba je výjimečný moment, kdy se sejde takový koktejl lidí, jako možná už nikdy, uteče jako blázen a byla by škoda něco prošvihnout. Snažím se pracovat nepovšimnutě a často se mi to daří. Záměrně do dne zasahuju ve dvou případech: při focení skupinek (dopředu se rámcově domluvíme, jestli a jaké budeme fotit) a když chci vyfotit vás dva.

Focení moc nemusíme... jak to probíhá?

Svatební portrét je do jisté míry kompromis mezi tím, co bych si já chtěla nafotit do své sbírky motýlů a tím, co chcete mít vyfocené vy. Probíhá to tedy tak, jak se domluvíme dopředu, a taky podle situace ten den. Zkusím dát příklad: s Jolanou a Milošem jsme byli na focení snad dvě a půl hodiny. Občas jsem mezi ně trochu vstoupila (obrazně i doslovně), zbytek času trávili spolu a z focení jsme se všichni vrátili odpočatí, nadšení a nabití na další dění. Na svatbě byla spousta lidí a děje a tohle byl nečekaně dlouhý, ale všemi vítaný útěk. A třeba s Hankou a Honzou jsme tomu věnovali asi 20-30 minut po obřadě - svatba byla komornější a tak měli šanci se víc věnovat svým blízkým. Utéct nebylo tak lákavé a navíc vidina západu slunce a procházky v přírodě působila v centru města poněkud vzdáleně.  

A ty jseš jako profík? 

Dá se to tak říct, mám magisterský titul z HoGent a focení mě živí. Zaměřuju se hlavně na práci pro velké firmy, fotím portréty do pár odborných časopisů a moc mě baví fotit vědce. Tady je odkaz na moje osobní portfolio.

Máš dost zkušeností?

Svatby ve velkém fotím od roku 2012. Určitě jsem nezažila všechno, ale zažila jsem dost :) Mluvím plynně anglicky a zjistila jsem, že když svatebčani nemluví anglicky - ani česky - že to je snad ještě lepší...


Kolik nám dáš fotek?

Obyčejně z celodenního focení odevzdávám tak 300 - 500 fotek a snažím se to spíš držet v nižších číslech. Ironie je, že čím míň fotek odevzdám, tím víc je s tím práce, protože tím důkladnější musí být jejich výběr.

Slečno fotografko, nepraskne vám čočka?


Haha, to je bezvadnej vtip a ještě jsem ho nikdy neslyšela. Jako zatím to vždycky zvládla, ale nikdy nevíte!

Ahoj Báro, nechceme tlačit, ale už nás bombardují rodiče. Kdy budeš mít hotové fotky?

Nazdar! Už to skoro máám!

Normální dodací doba je 4 - 6 týdnů od svatby. Abyste do té doby vydrželi, pošlu Vám hned v prvním týdnu po svatbě několik prvních fotek. Ty budou ve stejném odkazu jako budoucí album, takže jej můžete rozesílat svým blízkým.

Webové album bude obsahovat malinko míň fotek, než kolik dostanete vy dva v dárkovém balíčku. Je to proto, abyste vy měli z čeho vybírat a statebčany nenudilo prohlížení podobných fotek.

A ty máš svůj ateliér?

Už několik let máme s pár kamarády ateliér v Paláci Akropolis, a ano, jsme velcí umělci!

Kdy za námi přijedeš?

Pokud je svatba daleko od Prahy, tak nejlépe odpoledne předem, projdu si okolí a připravím se na zítřek.

Dokdy s námi zůstaneš?

Kombinace dvou věcí - dokud se bude něco dít a dokud nepadnu únavou. Půlnoc a déle.


Zvládneš vyfotit skupinovku 200 lidí?


Skupinovou fotku všech svatebčanů si nejradši koordinuju sama, ale když je lidí opravdu hodně (třeba 100 a víc), budu ráda za nějakého "naháněče" přímo mezi nimi, díky němuž je dříve shlukneme a bude to kratší pro všechny.

Jo a na skupinovku je nejlepší vlítnout hned po obřadu, než se hosté rozprchnou hrát si, povídat, spát, dát si drink, kouřit nebo pokecat omáčkou :)

Fotíš taky rozvody?


Haha, to je bezvadnej vtip a ještě jsem ho nikdy neslyšela!

No, ještě mě nikdo s takovou zakázkou nepoptal, ale něco vám prozradím: na homepage je několik fotek dvojic, které již dvojice netvoří. That's life, berme svatby s nadhledem!

Napadá vás další dotaz? Napište mi a vymyslíme něco.

Using Format