Ve zkratce

Barbora Mráčková, *1987, žiju v Praze (zatím), mám ráda starý hezký věci, město Most a okolí, Jeseníky, Polsko, kapelu Priessnitz, staré fotografické knížky, vystřihovánky z abíčka, ruční práci, ošklivý pejsky, svého mužíčka. 

info@littlecloud.cz 

+420777875506

Co je Littlecloud

Pod přezdívkou Littlecloud tvořím už od roku 2012. To jsem ještě hodně jezdila autobusem na školu do Gentu a jednou mi po cestě bliklo hlavou, že potřebuju obchodní přezdívku a že ten otrocký překlad mého příjmení nezní vůbec blbě. Začala jsem v dobré době, reportážní a nekašírovaný styl fotek ze svateb akorát čerstvě pronikal do našich končin. Pár let jsem fotila svatby opravdu hodně, pak jsem to trošku "zkrouhla," aby tato činnost pro mě byla trvale udržitelná - z 22 svateb v roce 2017 spadlo loňské číslo na 5. Zároveň jsem si dala dvouletou pauzu v prezentaci svojí práce a neměla žádný web - vracím se teď s urovnanými myšlenkami i fotkami.

Jaké mám ráda svatby:

Přísahám, že všechny! Nikdy dopředu nevím, kdy přijde ta fotka, díky které se pak budu další týden přiblble usmívat. Nikdy dopředu nevím, který okamžik mě dojme. Kde bude ten nejhezčí západ slunce, nejlíp oprýskaný dveře na portrétní pozadí nebo takový to mlíčný nebe, co pak propouští úplně nejlepší světlo. Kde uvidím toho nejhezčího vořecha.  Kde budou mít nejlepší dort!

Je srandovní, jak se současné moderní pojetí svateb ( kytice o rozměru metr krychlový, knírek, les, dřevěný motýlky, kšandy) objevilo jako svěží reakce na okoukané zvyklosti (šaty s korzetem a padesáti vrstvami spodničky, kytice růží, kal nebo gerber, svatba v barevném tématu, závoj) a přišly s takovou vervou, až se staly dogmatem místo trendem. Já se nechci přiklánět ani k jednomu, ani k druhému. Můj názor je jednoduchý: buďte sví a udělejte si takovou svatbu, abyste si nepřipadali divně. Jestli chcete mít dvanácticentimetrové podpatky a obří šaty, přijet k obřadu na běloušovi a sníte o tom celý život, asi se pak těžko budete cítit dobře v luční poloprůsvitné síťce a balerínkách. A jestli se prostě jen chcete vzít a nemáte roky piplanou představu, jak by to mělo vypadat, udělejte to tak nějak normálně a nebo se nechte s radostí zasypat nápady z pinterestu. Hlavně si do toho nenechte kecat. Od nikoho a už vůbec ne ode mě :)


Using Format